ÖNEMLİ SON TARİHLER
Tüm Tarihler İçin Tıklayınız...
MAİL LİSTEMİZE KATILIN

Bizi sosyal medyada
#TPD_Kongreleri
ile takip edebilirsiniz.

DAVET

Değerli meslektaşlarımız,

TPD Yıllık Toplantısı ve Klinik Eğitim Sempozyumu’
nun yirmi ikincisi 11-14 Nisan 2018 tarihlerinde Antalya Belek Susesi Luxury Resort Otel'de yapılacaktır. Yirmi bir yıl önce, derneğimizin tüm organlarının yıllık toplantılarını yapacakları, çalışma birilerinin bir araya gelecekleri ve katılabilen tüm üyelerle dernek politikalarının konuşulup tartışılabileceği bir platforma da gereksinim duyulduğu için başlatılan bu bahar sempozyumları yıllar içinde gelişerek devam etti. On beş yıl düzenli olarak gerçekleştirilen toplantılar içeriğinin yalnızca çalışma birimleri tarafından belirlenip davetli konuşmacılara yer vermemesi veya ulusal kongreye alternatif oluşturduğu gibi eleştirilerle karşılaşsa da, dernek üyelerinin hep birlikte çalışma
disiplini geliştirmesine olanak sağladı. Kurumlar arası bilimsel ve mesleki işbirliği ile şubeler arası eşgüdüm gerçekleşti ve bunun sonucunda ortak araştırmalar, eğitim faaliyetleri, kılavuz ve kitaplar ortaya çıktı.

Bahar sempozyumlarının başarısı yalnızca bunlara değil, psikiyatri alanındaki diğer toplantıların hemen onun öncesi ve sonrasında yer almak için gösterdikleri çaba ile de ölçülebilir oldu. Buna karşın gelişerek yenilenmeyi sürdüren sempozyumumuz, sekiz yıl önce biçim ve içeriğinde çok önemli zenginleştirmelerle “Klinik Eğitim Sempozyumu” adını taşıyan bir mezuniyet sonrası eğitim şölenine dönüştü.

TPD üyelerine ve asistanlara indirimli, 65 yaş üstü üyelerimize ücretsiz kayıt olanağı olan, konuşmacılar, kurs verenler, olgu sunanlar ve aktif tartışmacı görevi alanlara “görev davet yazısı” vererek kongre katılımlarının Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen kongre katılım kotasından düşmemesi için gerekli işlemlerde kullanmaları olanağı bulunan, uzmanlık öğrencisi üyelerin bu yoğun eğitim programından yararlanmaları için önlerindeki engelleri azaltmak üzere “TPD- Mesleğe İlk Adım Bursu” ve “TPD-Asistan Destek Bursu” veren bu eğitim şölenine sizleri davet ediyoruz.

Eğitimci meslektaşlarımızı Siz olsaydınız ne yapardınız, Zor olgularda tanı ve tedavi, Geçen yılın en önemli araştırmaları, Bir olgu farklı bakışlar, On soruda bir konu, Münazara, Uzmanla Buluşma başlıkları altında eğitim etkinliği önermeye, tüm uzman ya da asistan meslektaşlarımızı araştırma ve olgu sunumu, sözel veya poster bildirileriyle başvuru yapmaya ve dileyen herkesi bu eğitim şölenine katılmaya davet ediyoruz.

Türkiye Psikiyatri Derneği Yıllık Toplantısı ve Klinik Eğitim Sempozyumlarının yirmi ikincisinde Antalya Belek’de buluşmak dileğiyle…

Doç.Dr. E. Cüneyt EVREN
TPD Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı
Prof.Dr. E. Timuçin ORAL
TPD Genel Başkanı